Ministerstwo Uśmiechu

Ministerstwo Uśmiechu

Ministerstwo Uśmiechu zrealizowało kilka projektów, których celem była pomoc dzieciom niewidomym i niedowidzącym. Reżyserią, obsadą i koordynacją oraz scenariuszem zajęła się Iwona Oleksiuk, muzyką i udźwiękowieniem oraz składem – Adam Fitas.
Linki do wierszy i piosenek Ministerstwa Uśmiechu na dole strony – zapraszamy do słuchania i wspólnej zabawy!

Płyta „Niesforajka Szczypiorkowa”
Słuchowisko pełne pasji, uśmiechu, zabawnych podtekstów słownych, świetnej gry aktorskiej i bardzo dobrej muzyki.
Tematem jest talent i to, że każdy z nas go posiada. Płyta przeznaczona dla dzieci i dorosłych.
Jest tu: godzinne słuchowisko; konkurs z ciekawą nagrodą, czytany przez patrona honorowego Wojciecha Manna; podziękowania; plakat i dwie piosenki, śpiewane przez Jacka Kotlarskiego i Piotra Cugowskiego.
Artyści biorący udział: Artur Barciś, Kabaret Ani Mru Mru, Jerzy Kryszak, Mirosław Zbrojewicz, Marcin Klimczak i Inni.

Głównym bohaterem „Niesforajki” jest nieśmiały Szczypiorek. Nieświadomy swoich muzycznych umiejętności, zostaje zauważony przez Kocicę i zaproszony na bal talentów. W jednej chwili jego życie zmienia się niesamowicie. Podczas podróży przeżywa wiele przygód i poznaje inne bajkowe postaci, które, jak się okazuje, idą w tę samą stronę. Kocica, Wiewiór, Niebieski Potwór, Żuk, Mały Bard, Strażnicy, Rycerz, Szczypiorek i Pomidorki zapraszają na BAL TALENTÓW.

Wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy
Około 120 wierszy, nagranych przez Artystów takich, jak:
Hanna Śleszyńska, Robert Janowski, Grzegorz Halama, Olga Bończyk, Maciek Miecznikowski, Robert Rozmus, Piotr Polk, Kazimierz Kaczor, Anna Nehrebecka, Anna Samusionek, Tomasz Dedek, Tomek Schimscheiner, Olga Borys, Wojciech Majchrzak, Monika Luft, Jacek Kopczyński, Joanna Liszowska, Aldona Orman, Dorota Kamińska, Tomasz Kozłowicz, Agnieszka Wielgosz, Waldemar Błaszczyk, Małgorzata Musierowicz, Marcin Klimczak oraz Iwona Oleksiuk i Adam Fitas.

Piosenki do powyższych projektów, śpiewane były przez Przyjaciół Fundacji m.in. przez Alicję Majewską, Małgorzatę Ostrowską, Piotra Cugowskiego, Tomka Wachnowskiego, Jacka Kotlarskiego, Marcina Klimczaka.


WIERSZE Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w projekcie „Bajdula i kot Karmel” 

PIOSENKI do projektów „Bajdula i kot Karmel” oraz „Niesforajka Szczypiorkowa”

Lista życzeń 0
Otwórz listę życzeń Kontynuuj zakupy